free web hit counter
Get a site

Jak vybrat bezpečností dveře Praha

Vchodové dveře se od těch interiérových podstatně liší, přeci jen mají jeden společný prvek. Tím je reprezentativní vhled. Dveře do vašeho domu či bytu by měly být elegantní a zároveň chránit. FinList jsou jedním z nejdůležitějších prvků ochrany vašeho domova, izolaci proti úniku tepla a protihlukových vlastností. Na exteriérové dveře je tudíž právem kladen vysoký nárok.
Bezpečnostní dveře se rozlišují podle jednotlivých bezpečnostních tříd a doplňkových prvků. Podle platné evropské normy dělíme tyto dveře podle hodnocení, čím vyšší číslo – tím lepší stupeň ochrany. Vchodové dveře rovněž vybíráme podle toho, zda se jedná o panelový dům, kde jsou dveře kryty či rodinný dům. Zde budou dveře navíc vystaveny i nepřízním počasí. Dnes se zaměříme na nejdůležitější kritéria ve výběru správných iZprávy
Bezpečnostní dveře Praha

Vhodný výběr materiálu

Mimo bezpečnostní třídy, jež jsme již nakousli, hraje prim i volba materiálu. Určitě se v tomto případě nevyplatí zvolit překližkový materiál, který lze snadno prokopnout. Za vhodný materiál se dá považovat pozinkovaný plech s pevným ocelovým jádrem. Plech nereaguje na změny teplot, vlhkost a dveře se nemusí tudíž nijak seřizovat. Překonání plechové bariéry je mnohem obtížnější. O vzhled bezpečnostních dveří Praha se přitom obávat nemusíte. Mnohé z těchto dveří jsou potaženy realistickým dekorem dřeva, který je navíc i odolný proti mechanickému poškození a snadno se udržuje. Ve stejném provedení je možné si opatřit i zárubně. Povrch dveří může tvořit laminát, fólie, dýha, masív či plast.

Více zámků na dveřích

Chcete-li skutečně ochránit sebe, vaše blízké i rodinné poklady neváhejte investovat do bezpečnostních prvků navíc. Bezpečnostní dveře vybaveny pouze jedním zámkem jsou o poznání levnější, to se jim upírat nedá. Ale rozhodně vás neochrání tolik, jako dveře s více zámky ovládané jen jedním klíčem. Nemusíte se bát, že u odemykání a zamykání strávíte své mládí. Dnešní zámky jsou důmyslné a pohodlné, přitom umí zajistit nejvyšší možné bezpečí.