free web hit counter
Get a site

Štukování

Štukování není žádná věda

Ty tam jsou doby, kdy se do Metso pouštěli pouze zkušení zedníci a bylo jejich vizitkou, kterou měl pak majitel bytu či domu před očima každý den. Docílit precizního a rovného povrchu nebylo úplně jednoduché. Dnešní doba však nabízí nové materiály v mnoha oblastech a týká se to i Profi články. Kerastuk je právě jednou z takových směsí.

Štukování, úspora času i starostí

Kerastuk je směsí křemenného písku, vápna, kaolinu a pojiva. Jeho ohromnou výhodou je přístupnost laické veřejnosti. Každý kutil, nebo člověk ochotný věnovat chvilku svého času, s ním dokáže velice dobře štukovat. Dodává se přímo z výroby namíchaný ve formě pasty v kbelících různých objemů. Zákazník tedy neřeší žádné míchání, nenadělá nepořádek a pouze směs promíchá. To samozřejmě nemusí řešit ani profesionální zedník, který jen přijde a štukuje, nemusí nic připravovat nebo si nechat od přidavače míchat. Odpadají tak starosti a zároveň se díky vysoké produktivitě ušetří velká porce času.

Pohodlná práce, štukování

Díky ideální konzistenci je štukování za použití Kerastuku velmi rychlé a příjemné. Vše probíhá pouze za pomoci obyčejných pomůcek, které seženete v každých stavebninách. I laik se vše velmi rychle naučí. Případné nedostatky po prvním vyhlazení pak lze jednoduše opravit pomocí lehkého navlhčení a rozetření filcovým hladítkem. I laik tak nakonec dokáže docílit bezvadné omítky. Kerastuk má po vyschnutí neutrální šedobílou barvu, kterou není nutné přetírat. Není tak nutné se štukování bát, opravdu to v dnešní době není žádnou vědou a zvládne to každý trošičku šikovný kutil.